Havlu Raporlama Sistemi Havlumat

Spor salonu, aquapark, otel gibi tesislerde günlük, aylık ve yıllık havlu kullanım miktarları oldukça yüksektir. Çok sayıda havlunun bulunduğu bu tesislerde, havluların takibi zor ve karmaşık bir hal alır ve dikkat edilmediği zaman istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.
Havluların etkili bir şekilde takip edilip kayıpların önlenmesi ve yıkama döngüsünün iyi bir şekilde ayarlanarak yıkama maliyetlerinin de düşürülmesi bu tesisler için uzun dönemde büyük miktarda tasarruf sağlayacaktır.

Sürekli olarak havluların kaybolup çalındığı bu tesislerde, bu durum havlu ve yıkama maliyetlerinin yükselmesine sebep olarak işletmenin karlılığını orta ve uzun vadede oldukça düşürür. Yoğun havlu kullanımının olması, havluların yüksek sayıda olması ve tesislerin büyüklüğü, tüm havluların takibini zorlaştırıyor ve havluların kaybolmasının ve çalınmasının önüne geçilemiyor. Bu durum, bir havlu takip sistemine ihtiyaç duyulmasına sebebiyet vermiştir.

Havlu Raporlama Sistemi Havlumat

Havlumat, havlulara yerleştirdiği yıkanabilir çipler sayesinde tesis içerisindeki tüm havluları takip eden, tesis üyelerinin ve misafirlerinin havluarını kendi aldığı, kayıp ve çalıntıların da önüne geçen bir havlu takip sistemidir. Havluların anlık olarak takip edilebilmesine olanak tanır, otomattaki havlular kritik seviyeye düştüğü zaman tesis çalışanlarına uyarı göndererek otomattaki havlu sayısının yeterli seviyede tutulmasını sağlar. Havlumat ile aynı zamanda üye/misafir başına izin verilen havlu kullanım sayısına bir limit koyabilme ve ekstra kullanımları ücretlendirme imkanına sahip olunur. Bu sayede gereksiz havlu kullanımı yüksek oranda düşürülür, ekstra kullanımlar tesis yöneticisi tarafından belirlenen miktarda ücretlendirilebildiği için ek bir gelir kalemi oluşturabilir ve işletmenizin karına kar katabilirsiniz. Tesis üyeleri ve misafirleri havluların takip edildiğini bildikleri zaman daha dikkatli davranmakta ve havluların kaybolması, çalınması gibi olaylar %100’e kadar önleniyor.

Havlumat nasıl kullanılır?

Havlumat kullanıcı dostu ve üyelerin/misafirlerin havlularını kendilerinin temin etmesini sağlayan bir sistemdir. Kişiler, PIN/bileklik/kart gibi araçları otomattaki okuyucuya okuttukları zaman kapı açılır ve kişi havlusunu alır. Daha sonra otomatın kapısını kapatır ve otomat bir sonraki kullanıcı için hazır olmuş olur.

Kişi otomattan havluyu aldığı andan itibaren havlu anlık olarak takip edilebilir. Kişinin havlu ile işi bittiğinde, havluyu kirli haznesine bırakması gerekmektedir. Kişi eğer havluyu kirli haznesine bırakmadan havlu ile beraber tesisten ayrılmaya çalışırsa sistem tarafından uyarılır. Bu sayede çalıntı ve kayıpların %100 önüne geçilmiş olur. Hem kullanıcılar hem tesis yönetimi açısından son derece faydalı olan bu sistem sayesinde, kullanıcılar herhangi bir personele ihtiyaç duymadan havlularını kendileri temin ettikleri için, personel maliyetleri de düşürülmüş olur ve işletme karlılığına da katkı sağlanmış olur.

 

Havlumat Tesisinize Neler Katar?

Havlumat Havlu Takip Sistemi, havlu kullanımlarını, havlu sayısını, yıkama maliyetlerini ve daha birçok parametreyi sizin belirlediğiniz aralıklarla size raporlar. Bu sayede tesisinizde güncel durumu sürekli olarak takip edebilir ve gerekli önlemleri alabilir, daha karlı bir işletme olma yolunda gerekli adımları vakit kaybetmeden atabilirsiniz. Başta küçük problemler gibi gözükse de, havluların kaybolması ve maliyetlerin yükselmesi, takibinin yapılamaması gibi durumlar orta ve uzun vadede işletme karlılığına ciddi oranda etki edebilecek durumlardır ve önlem alınmadığı takdirde istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Havlumat Havlu Takip sistemini tesisinize entegre ederek tüm bu sorunları ortadan kaldırabilir ve daha karlı, havlu ile ilgili operasyonların daha profesyonel şekilde yönetildiği bir işletme olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Diğer blog yazılarımıza göz atmak için: https://www.havlumat.com/blog/
Senkron Yazılım hakkında detaylı bilgi edinin: https://senkron.net/
Bizi Linkedin’den takip etmeyi unutmayın! https://www.linkedin.com/company/19177365/