Havlumat Nasıl Çalışır?

Kısaca Havlumat

Havlumat’ın tesislere faydalarından, neler kattığından ve sağladığı kolaylıklardan daha önceki blog yazılarımızda bahsetmiştik. Kısaca hatırlatmak gerekirse, Havlumat spor salonları, resort oteller ve benzeri işletmelerde havlu kullanımlarını otomatik hale getiren, havluları takip eden ve kayıp/çalıntı gibi olayların önüne geçen ve maliyetleri düşüren bir havlu takip sistemidir. Peki Havlumat nasıl çalışır? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Havlumat, spor salonları, resort oteller ve aquaparklar gibi işletmelerde kullanıcıların havlularını otomattan alarak farklı bir deneyim yaşamalarına olanak tanır, böylelikle havlu operasyonları için gerekli personel sayısı minimuma indirilmiş olur ve maliyetler düşürülür. 

Havlumat Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar, kendilerine sağlanan PIN kodunu  girerek, bileklik veya kartı okutarak Havlumat’ın kapısını açar ve temiz havlulardan aldıktan sonra kapıyı kapatır, böylelikle Havlumat bir sonraki kullanıcı için hazır hale getirilmiş olur. Havluların içerisindeki yıkanabilir çipler sayesinde havlular anlık olarak takip edilerek kayıp/çalıntı gibi istenmeyen durumların önüne geçilir. 

Kullanıcıların havlu ile işleri bittikten sonra tek yapmaları gereken tesisten ayrılmadan önce kullandıkları havluyu kirli haznesine bırakmaktır. Eğer kullanıcılar havluyu kirli haznesine bırakmazlarsa tesisten çıkış sağlayamazlar, turnikelerde uyarı alırlar. Tesisler kişi başına izin verilen havlu kullanım miktarına sınır getirebilir ve ekstra kullanımları ücretlendirerek ekstra bir gelir kaynağı oluşturabilirler. 

Görüldüğü gibi Havlumat’ın kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Havlu seviyesi kritik noktaya indiğinde tesis çalışanlarına bildirim gönderilmesi sayesinde Havlumat içerisinde sürekli olarak temiz havlu bulunduğundan emin olunur. Havlu kullanım miktarı sınırlandırıldığından ve ekstra kullanımlar ücretlendirildiğinden dolayı, havlu kullanım miktarlarında düşüş görülmesine bağlı olarak yıkama maliyetlerinde de önemli ölçüde azalış gözlemlenir. 

Kısacası Havlumat, kullanıcılar için yepyeni bir deneyim ve kolaylık sağlarken, tesislerin de maliyet ve zaman avantajı elde etmesini sağlıyor. Havluların takip edilmesi, çalıntı ve kayıp gibi istenmeyen durumları sıfıra indirgediği için kayıp havlu maliyetlerinden kaçınılmış olunuyor. 

Diğer blog yazılarımıza göz atmak için: https://www.havlumat.com/blog/
Senkron Yazılım hakkında detaylı bilgi edinin: https://senkron.net/
Bizi Linkedin’den takip etmeyi unutmayın! https://www.linkedin.com/company/19177365/