İşletmenizde Para Kazandıran Havlumat Havlu Takip Sistemi Kullanmanın Avantajları

Günümüzde işletmelere özel geliştirilen yeni nesil teknolojiler işletmenin iş yükünü hafifletirken ürün maliyetleri açısından da işletmelere büyük bir tasarruf sağlıyor.

Otel, Fitness, Aquapark ve sauna işletmelerine özel geliştirilmiş havlu takip sistemi Havlumat işletmelerin havlularını akıllı teknoloji ile takip edebileceği sıradışı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Yazılım ve donanımlarının tamamı 23 yıllık tecrübesi ile Senkron Yazılım tarafından geliştirilmiş olan bu akıllı havlu takip sistemi bir çok özelliği ile tam bir tasarruf makinesi diyebiliriz.

Bir işletmedeki havlu kullanım yolculuğuna bir göz atalım. Havlu ihtiyacı bulunan müşteriniz veya misafirleriniz kendisi için önceden ayrılmış olan havluları kullanır ve gerektiğinde ekstra havlu talebinde bulunur. Siz de bu ihtiyacı karşılamak adına bir çalışanınız aracılığıyla havlu teslimi yaparsınız. Havlu teslimi gerçekleştikten sonra verdiğiniz havluyu takip edemeyebilirsiniz.

Peki çözüm nedir? Dünyada özellikle otel işletmelerinde konaklamadan sonra havlu kaybı en çok rastlanan durumlardan biri. Bu fitness, aquapark ve spa merkezlerinde de sık sık yaşanılan bir durum. Bu duruma çözüm üretmek adına Amerika’da farklı ebatlarda mikroçipli havlular üretilmeye başladı. Otel girişlerinde yer alan alan alarm sistemleri ile havlu hırsızlığının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Fakat bu çözüm de müşteri memnuniyeti açısından bir risk taşıyor.  Misafir otelden ayrılırken onu durdurup bavulundan bornozu, havluyu çıkarması gerektiği yönünde bir durumla karşı karşıya kaldığını düşünsenize.

O halde gelin birlikte neden Havlumat’ın havlu takip sisteminde başarılı bir çözüm olduğuna bir bakalım.

Öncelikle Havlumat sunduğu faydalar ile Maksimum Müşteri Memnuniyeti sağlar. Havlular daima temiz, düzenli ve hijyenik şekilde muhafaza edilir ve misafirlere sunulur. Gerektiğinde temizlik personeline uyarı göndererek havlu hizmetinin sürekliliği sağlanır. Ayrıca misafirleriniz görevli personele ihtiyaç duymadan kart, bileklik veya pin numaraları ile havlulara kolayca ulaşabilirler.

Havlumat işletmenizde tasarruf etme düzeyini maksimum seviyeye taşır ve sizi büyük bir maliyetten kurtarır. Nasıl mı? Öncelikle misafirleriniz ihtiyaç fazlası havluların fatura edildiği bilgisini check-in esnasında öğreneceği için gereksiz havlu kullanımından kaçınacaktır. Yapılan hesaplamalara göre Havlumat, bu tür fuzuli havlu kullanımlarını %30 önlüyor. Ayrıca havlularda yer alan yıkanabilir takip çipi sayesinde işletmede kullanılan tüm havluların takibi sağlanır ve havlu kayıpları %100 azaltılır. Bunun yanında iade edilmeyen havluları tespit edebilir, bu havluları check-out sırasında faturaya yansıtabilirsiniz.

İşletmenizin tasarrufuna havlu maliyetlerinizin azalmasına doğrudan katkı sağlamasının yanında, doğal olarak işletmenizin personel maliyetinizi hafifletir ve iş yükünü azaltan bir havlu takip sistemidir. Çünkü misafirleriniz havluya ihtiyaç duydukları anda Havlumat oradadır; doğru zamanda doğru yerde.

Bir diğer faydası Havlumat ile kullanım ve maliyetlerinizi kolayca analiz edebilir ve raporlayabilirsiniz. Hangi misafirinizin kaç adet havlu kullandığı ya da   en sık havlu ihtiyacının olduğu zaman dilimleri gibi müşteri memnuniyeti açısından önemli olan; gün sonunda teslim edilmediği için fatura ettiğiniz havlu adedi aylık ve yıllık elde ettiğiniz tasarruf miktarı gibi işletmenizin karlılığını hesaplayabileceğiniz verilere ulaşabilirsiniz.

Bütün bu faydalara ek olarak Havlumat çevre dostudur. Havlu takip sistemi ile tasurruf etmenin yanında çevreye karşı duyarlı bir işletme olmak istiyorsanız Havlumat tam size göre. Çünkü Havlumat gereksiz havlu kullanımını önleyerek, su ve enerji tüketiminde doğa dostu sürdürülebiir bir çözüm sunar.

Araştırmalara göre Türkiye’de yalnızca 5 ve 4 yıldızlı oteller ve tatil köylerinden misafirlerin gizlice aldığı havlu ve bornozların yüzbinlerce lirayı bulduğu belirlendi. Hal böyleyken işletmeler de bu maliyeti azaltmak için farklı çözüm yolları üretiyor. Örneğin, havluları en çok çalınan otellerden birisi bu sorunun çözümünü bornozlardan markayı kaldırmakta bulmuş. Yine bu sorun ile mücade etmek için son zamanlarda gündemde olan radyo frekanslı takip sistemleri geliştiriliyor. Tüm çözümleri bir araya getiren Havlumat ise hem müşteri memnuniyetinizi koruyor hem de akılcı çözümleri ile müşterilerinize pratik ve sıradışı bir deneyim sunuyor.

İletişime Geç